Mokytoja

Aš Uma Yugen, Tavo mokytoja.
Jogos mokau jau 18 metų. Nuolat mokausi.

Man labai svarbu, kad Tavo praktika būtų saugi, auginanti ir pritaikyta Tavo poreikiams. Nenustebk, praktikos metu naudojame kaladėles, diržus, dekius ir kartais Tau galiu pasiūlyti pratimą, kuris skirsis nuo to, kurį daro kaimynas.

Kol darai asanas, Tau pasakoju, kam mes tą ranką štai taip pasukame, arba ką daryti, kad virškinimas gerėtų.

Kokios tos pamokos? Jos visos skirtingos! Kiekviena grupė atneša savo poreikį, savo klausimus. Susijungiu su ja ir vedu. Ten, kur Tau labiausiai reikia. Neretai po pamokos mokinys prieina ir stebisi: „Jūs tarsi mano mintis skaitėte, juk to ir norėjau paklausti.”

Kūnas atliepia ir kaupia visas Tavo būsenas ir emocijas. Daug metų tyrinėju psichosomatiką ir neuroplastiškumą. Kai vedu pamoką, padedu įsisąmoninti, iš kur Tavo kūne atsiranda įtampa, skausmas ar liga. Kartais nieko nesakau. Mažytis nušvitimas Tau tiesiog nutinka, kai sukuriu Tau saugią erdvę.Mano jogos kelias prasidėjo prieš 20 metų klasikinėje, sakyčiau, net labai griežtoje, jogos tradicijoje. Tuo metu Mokytoja man perteikė skonį jogai. Ji subtiliai sujungė kūniškumą, dvasinį matmenį ir davė peno protui. Tai, ko man reikia. Vėliau prasidėjo mano asmeninė jogos kelionė. Baigiau jogos Institutą Melburne, įsigijau Nėščiųjų jogos specializaciją Sidnėjuje, Yin jogos diplomą Krokuvoje. Gyvendama Australijoje naudojausi proga ir kievieną savaitgalį dalyvavau Ajengaro krypties savaitgalio seminarus. Juose apie praktinę anatomiją išmokau daugiau nei per visus kitus mokslus kartu sudėjus.
Stažavausi pas jogos mokytojus Indijoje, Indonezijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Ispanijoje. Kiekvienas – skirtingas savo mokymu ir dvasinės brandos lygiu. Kiekvienas plėtė mano jogos ir pasaulio suvokimą. Iš kiekvieno pasiėmiau neįkainojamą patirtį ir žinias kurdama savo jogos mokymą.Pati įsimintiniausia pamoka buvo Kinšasos griuvėsiuose. (čia Kongo sostinė Afrikoje). Zyziant maliariniams uodams iš už apgriuvusios sienos mus stebėjo dvidešimčiai vietinių karatistų akių. Per visą pusmetį, nė vienas nesusirgome maliarija, matyt maliarija ir Aum vibruoja skirtingu dažniu.Tiesa, pamiršau pasidalinti, lygiagrečiai su joga, gerą dešimtmetį dirbau Jungtinių Tautų misijose, Tarptautiniame Raudonajame Kryžiuje ir kitose „struktūrose”. Nuolat teko derinti reikalus dvasinius ir žemiškus. Įkūrus studiją ir gimus dukrai, dar labiau „įsižeminau”. Suvokiu dirbančio ir šeimą turinčio žmogaus rutiną ir poreikius. Kuriu praktiką, kuri yra prieinama ir efektyviausia Tau, žmogui su „krūva reikalų”.

Didžiausias iššūkis – vesti jogos pamoką sinchronu trimis kalbomis.

Dar – gaivinti nualpusį žmogų…toliau vedant pamoką. Žinoma, mokiniai nepasimetė – kantriai kvėpavo šunyje žemyn galva, kol pasirūpinau jų bendražyge. Tik pabaigus pamoką, susmukau įsisąmoninusi, kas čia nutiko.

Prieš 12 metų grįžau į Lietuvą ir įkūriau mažytę jogos studiją.
Patinka daug metų dirbti su tais pačiais žmonėmis ir stebėti jų asmeninį virsmą. Kai kurie išvažiuoja, pagimdo, pabėga kažkur tyrinėti. Po kažkiek metų vėl pargrįžta, anot jų, „kaip namo”.

Kuo nuosekliau (nebūtinai daug) Tu praktikuoji, tuo labiau atrandi Save. Tai, kas yra Tau asmeniškai prasminga. Tai, kas padaro Tave vientisą. Ir kai pradedi gyventi pagal šią asmeninė tiesą, tavo kūne lieka mažiau įtampos ir negalavimų. Kyla daug įdomių idėjų, santykiai darniau klostosi, prasmės daugiau.

Labiausiai patinka vesti stovyklas bei ilgesnes jogos praktikas, nes jos išties padeda „išjungti galvą”. Mėgaujuos moterų praktika, kurioje su moterimis patiriame savo kūniškumą per takų judesį ir bendrystę. Jau kelerius metus gilinuosi ir eksperimentuoju su dienoraščio rašymo terapija. Labai efektyvi praktika protui nuraminti.Ji turi daug įvairių formatų ir technikų ir kai atrandi, kas tinka Tau, – veikia tiesiog magiškai.Dar kelios temos, kuriomis dalinuosi – tai ilgaamžiškumą palaikanti mityba, minimalizmas, LEAN LIFESTYLE ir Montessori.Visas mano mokymas pagrįstas KAIZEN. Kaizen – tai maži kasdieniai įpročiai, kurie atveda prie didelių pokyčių. „Nuo pirmadienio negersiu kavos, triskart – sporto klubas, jokių užkandžiavimų”. Neveikia taip. Tačiau, kai išsikeli tikslą išsiugdyti vieną super mažytį įprotį, kurį gali LENGVAI PADARYTI, kaip kad, kasryt 5 min medituoti ar 10 min daryti mankštą, Tu išjudi norima kryptimi. Mažiau yra daugiau. Bet reguliariai:)

Kuriu Tau trumpas online praktikas, kurias gali lengvai integruoti į savo dieną.
Vienas geriausių būdų reguliariai pradėti mankštintis namie – tai TRUMPOSIOS MANKŠTOS.
Jeigu laukies – DAOMAMA. Tai kompleksas nėštumui pritaikytų tempimo ir kvėpavimo pratimų, kurie padeda keliauti per nėštumą be nugaros skausmo ir greičiau atsistatyti pagimdžius.

Sunkiausia asana man… mamystė.
Dėkui Dangui, labai laiku į mano gyvenimą atėjo Montessori. Tai tarsi joga, tik vaikų auginimui.

Svarbiausia išmokta pamoka? Tam, kad būtum gera mama, mokytoja, tėtis, senelė… turi ATRASTI LAIKO SAU ir siekti tapti vis labiau VIENTISU, -A. Mankštintis, pabūti su savimi, kaskart atsakyti į klausimą „Ar man tai yra tiesa?” ir truputėlį paveikti mėgstamus dalykus. Net tada, kai visai neturi laiko. Naudingiausias įprotis.

Jeigu Tau atliepia tai, ką darau, rinkis Tau labiausiai tinkančią praktiką.
Jeigu esi ties posūkiu ir nežinai, kurlink važiuoti, pasiderink asmeninį laiką pokalbiui.
Arba tiesiog pasidalink savo virsmo istorija.

Linkiu Tau sveikatos, vientisumo ir gyventi asmeniškai prasmingą gyvenimą.

Namaste,
Uma Yugen