Dao joga

Dao joga apjungia hatha, vinyasa ir jin jogos kryptis, kvėpavimo praktiką ir meditaciją. Ypatingas dėmesys skiriamas taisyklingam kūno išlygiavimui ir kvėpavimui.

Asanose teikiamos individualios rekomendacijos ir korekcijos. Fizinė praktika persipina su žiniomis apie kūno fiziologiją, pozų naudą ir proto valdymą. Pamoka pritaikoma grupės lygiui ir poreikiams. Kiekviena pamoka – maža patyriminė kelionė gilyn į save.

Praktika siekiama holistiškai išjudinti visą kūną, ypatingai problemines sritis – atverti krūtinę, mobilizuoti klubus, nuimti įtampą nuo nugaros ir pečių, suaktyvinti virškinimą. Be to, kiekviena pamoka turi savo temą fiziniame ir subtilesniame lygmenyje. Pavyzdžiui, pamokoje, kuri skirta pusiausvyrai, daugiau dėmesio skiriame pilvo ir nugaros stiprinimui bei kvėpavimui, kuris nuramina protą. Klubų praktikoje susitelkiame ties klubų atvėrimu, rotacija, mobilizacija, apatinės pilvo ir nugaros dalies ištempimu bei kvėpavimu, išjudinančiu užsistovėjusią energiją pilvo apačioje. Taip pat darome subtilesnius pratimus, kurie pašalina šioje srityje sukauptą energetinę įtampą – baimes, neišgyventas emocijas.

Kartais pamoka virsta mažyčiu seminaru, kurio metu gilinamės, kaip taisyklingai atlikti vieną ar kitą pozą. Kai dirbame porose, Tu turi galimybę trumpam tapti mokytoju ir tavo praktika persikelia į kitą lygį.

Kai grupės energijos lygis labai žemas, pamoką skiriame švelniai atsistatymo ir jin jogos praktikai. Susitelkiame ties jungiamojo audinio tempimu, užsistovėjusios energijos išlaisvinimu iš sąnarių, raumenų, vidaus organų. Daug gulimų ir sėdimų pozų, kvėpavimo, atsipalaidavimo.

Visos pamokos labai skirtingos, tačiau pagrindinis jų tikslas tas pats – nurimęs protas, sąmoningesnis ryšys su savimi ir atsipalaidavęs funkcionalus kūnas.

Praktika įvairaus intensyvumo, bet nėra labai dinamiška (kaip, pavyzdžiui, aštanga joga).
Tinka įvairaus pasiruošimo žmonėms. Naujokams pasiūlomos lengvesnės variacijos, pažengę gali išbandyti ir sudėtingesnes pozas.

Vengiame labai dinamiškos praktikos, nes visų pirmiausia praktika turi būti SAUGI. Kiekvienas šiuolaikinis žmgus turi įvairių nugaros ir raumenų pakitimų ir svarbiausias tikslas per pradžioje yra atstatyti kūną, sustiprinti raumenis, užtikrinti jungiamojo audinio paslankumą. Be to, statinis krūvis efektyviau nuramina protą, sustiprina kaulus ir geriau ištempia raumenis. Ilgiau būnant asanose atrandama, kas ir kur kūne pertempta, užspausta ir maudžia. Ramiai giliai kvėpuojant asanoje sąmoningai pradedi keisti savo kūną.

Kiekviena pamoka pabaigiama gilaus atsipalaidavimo praktika, kuri perkrauna visas kūno sistemas.
Po jos – mažytė meditacija, leidžianti Tau pabūti be minčių, pajusti akimirką „čia ir dabar”. Kaskart vis kitokia.