Joga nidra

Joga nidra – tai gilaus atsipalaidavimo praktika be jokių jogos pozų. Praktikai atlikti patogiai atsiguli ant grindų, apsikloji ir seki mokytojo instrukcijas – skaičiuoji kvėpavimą, dėmesiu keliauji per kūną, įsivaizduoji. Praktikos metu pereini į ribinę būseną tarp būdravimo ir miego. Šioje būsenoje kūnas ir protas giliai atsipalaiduoja, valomasi nuo blokų ir sąlygotumų. Vos 30 minučių joga nidros prilygsta 4 valandoms miego. Puikus būdas atsigauti po jetlag’o, žindant vaiką ir visuomet, kai pritrūksta miego. Be to, po jogą nidros protas pasidaro skvarbesnis: praktikos metu susijungia mūsų loginis ir vaizdinis pusrutuliai ir tampa lengviau išspręsti bet kokias situacijas.

Joga nidros efektyvumas gydant psichosomatinius susirgimus seniai įrodytas moksliškai. JAV, Australijoje, Vakarų Europoje ir Indijoje joga nidra naudojama reabilitacijos klinikose. Ji padeda išlaisvinti iš kūno pasąmonines programas, neišgyventas emocijas ir įvairius blokus, užkirsdama kelią galimiems susirgimams.

Praktikos metu esi nidra būsenoje, todėl tavo suformuotas asmeninis ketinimas nueina giliai į pasąmonę ir tavo pasižadėjimas sau padeda siekti asmeninių tikslų.

Nenustebk, jeigu joga nidros metu užsnūsi. Dažnai būni tiek pervargęs/-usi ar įsitempęs/-usi, kad vos tik pradedi po truputėlį atsipalaiduoti, organizmas tučtuojau pasinaudoja proga ir „atsijungia”. Tu nieko nepraleisi. Nors atrodys, kad miegi, tu visvien dalyvausi joga nidros praktikoje, tik tavo sąmonė bus labiau pasislinkusi iš ribinės būsenos link miego.

Reguliariai darant joga nidros praktiką pagerėja miegas, dingsta kūno įtampa, atsiveria kūrybiškumas. Joga nidros poveikis jaučiamas dar bent keletą dienų – geresnė nuotaika, daugiau energijos ir netikėtos įžvalgos.

Praktikai nereikia jokio specialaus pasiruošimo ar fizinių pastangų. Kaskart jautiesi kaip po SPA.