Jin joga

Jin joga – tai lėta rami praktika, skirta jungiamojo audinio atpalaidavimui, ypatingai – klubų, dubens, apatinės nugaros, pečių, šlaunų srityse.

Daugiausia daromos gulimos arba sėdimos pozos. Asanos laikomos ilgai – 3-5 minutes, tačiau nenaudojama raumenų jėga.

Praktikos metu veikiamos sunkiai pasiekiamos fascijos dalys, raiščiai, sausgyslės ir sąnariai, kuriems ištempti, sutepti ir aktyvuoti reikia daugiau laiko nei raumens skaiduloms. Gilus ramus kvėpavimas ir ilgas buvimas pozose nuramina protą, teigiamai veikia hormonus ir gerina miegą.

Jin joga padeda atsipalaiduoti fiziškai ir emociškai.

Jin jogos nauda

Pirma, tai vienas iš nedaugelio švelnių ir saugių būdų VEIKTI FASCIJĄ IR KITUS JUNGIAMUOSIUS AUDINIUS – raiščius, sausgysles ir sąnarius.

Fascija – tai jungiamasis audinys, dengiantis visą mūsų kūną, kiekvieną raumenį, sujungiantis mūsų kaulų ir raumenų sistemas į vieną sudėtingą mechanizmą, leidžiantį laisvai judėti. Įtampa fascijoje sukuria chronišką skausmą raumenyse, migreną ir ilgainiui gerokai suvaržo judesius.

Raiščiai, sausgyslės ir sąnariai, priešingai nei raumenys, yra neelastingi. Nežiūrint to, juos būtina nuolat ištempti ar kurti juose erdvę tam, kad galėtume nevaržomai judėti, kūnas būtų lankstus, ir vidaus organai veiktų visu pajėgumu.

Jin jogoje yra platus spektras pratimų (asanų), kuriomis veikiamos visos šios jungiamojo audinio grupės. Be to, praktikos metu yra giliai, ramiai kvėpuojama ir tai padeda atstatyti fascijos drėgnumą ir paslankumą. Šiais laikais pradėta sakyti, kad esi tiek jaunas, kiek jauna tavo fascija.

Antra, mes nuolat gyvename streso būsenoje. Tai reiškia, kad tuo metu išjungiamos visos antrinės organizmo funkcijos, tai yra, VIRŠKINIMAS, ŠALINIMAS, REPRODUKCIJA IR IMUNITETO STIPRINIMAS.

Jin jogoje mūsų kūnas vis labiau atsipalaiduoja ir siunčia signalą į smegenis, kad jau „saugu”. Smegenys nustoja gaminti streso hormonus – adrenaliną ir kortizolį. Kūnas pamažu pereina į RAMYBĖS REŽIMĄ. Įsijungia virškinimo, įsisavinimo ir imuninės sistemos stiprinimo mechanizmai.

Trečia, praktikos metu tikslingai VEIKIAMI KŪNO MERIDIANAI – subtilūs kanalai, kuriais gyvybinė energija keliauja į mums gyvybiškai svarbius organus. Jin jogos praktika padeda išvalyti blokus šiuose kanaluose, atgaivinti vidaus organus ir atstatyti hormonų pusiausvyrą.

Jin – tai ramybė, minkštumas. Paleidimas ir priėmimas. 
 
Jin tipo praktikose nenaudojama jėga. Asana – pasyvi, joje liekama ilgai – taip vyksta gilus jungiamojo audinio (fascijų, raiščių, sausgyslių) tempimas. 
 
Jin jogoje nėra galutinio rezultato. Asanoje lieki su savimi ir stebi. Susiduri su nepatogumais, įvairiais kūno pojūčiais, neįprastomis emocijomis ir mintimis. Pradžioje protas priešinasi ir ieško priežasčių išeiti iš „nepatogios padėties“. Kai lieki asanoje ilgesnį laiką, išmoksti nebesipriešinti, priimi ir tiesiog būni. Iš sąmonės paleidi užspaustas emocijas. Įsitempęs kūnas pasiduoda ir vis labiau atsipalaiduoja.